iPad
/
Tillbehör
Wacom är mest kända för sina ritbord men eftersom det går rätt bra att rita även på sin iPad vill de så klart vara med och göra tillbehör även till paddan.
Bamboo Stylus Duo har en stylus i ena ändan och en vanlig penna i andra ändan och man flyttar helt enkelt locket beroende på vilken man vill använda. Känslan är grymt bra, tyngden och materialen gör verkligen att pennan känns exklusiv. Den vanliga pennan är utan att vara expert på pennor helt ok och stylusen är skön att rita med.
Den exklusiva känslan sitter dock också på prislappen - 40 dollar är lite saftigt för en stylus kan jag tycka men det kostar att ligga på topp. Vill man inte ha den vanliga pennan finns det även en utan denna och då spar man 10 dollar.
www.wacom.eu +