Foto:
Mjukvara

mySpot - Spotify till Windows Mobile

Hemmahackat

Spotify är tjänsten på många svenskars läppar och sen den flyttade in i iPhone- och Android-mobilerna har den om möjligt blivit ännu hetare.

Hittills har dock Windows Mobile-användare inte kunnat köra Spotify men det ändras nu då den hemmahackade Spotify-klienten mySpot gjorde entre tidigare idag. mySpot funkar på telefoner med skärmupplösningarna QVGA, VGA och WVGA som kör WM 6.0 eller högre. Precis som i iPhone och Android-versionerna krävs dock att man är premium-medlem på Spotify.

mySpot är framtagen av någon som kallar sig FryWalker och befinner sig än så länge i alfaversion. Ladda ner och installera på egen risk med andra ord. Om någon gör det så tar vi gärna emot synpunkter bland kommentarerna.
forum.xda-developers.com

Wille Wilhelmsson
pratbubbla Comments   tack Bulten   taggar spotify, windows mobile, streaming, myspot
37,8°
HÖJ / SÄNK TEMP
onsdag 04 november 2009 kl. 14:59
 
Kommentera artikeln







 
 
bloggportalen bloggportalen
http://streamsol.vo.llnwd.net/o10/streamingsolutions/1178/audi_post-roll2.swf