http://feber.se Feber.se - din guide till det mesta sv Thu, 23 May 2013 18:31:49 GMT Feber CMS roger@feber.se (Roger Aberg) webmaster@feber.se (Feber Webmaster) 2013 Feber. All rights reserved. Feber - Kommentarer till artikel <![CDATA[Kommentar om "USB-hub med av- och på-kontakt" av Artic Fox]]> http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/
Jag skulle vilja ha en typ usbhub som man kan switcha läge på genom en knapptrycknin.
Mitt problem är att jag bara har ett tangentbord och mus till ps3:an och htpc:n men vill kunna switcha snabbt mellan dem, utan att behöva rycka ur några kablar. Förslag? Kan denna saken funka?

-----
Detta är en kommentar från Feber på artikeln
USB-hub med av- och på-kontakt ]]>
Tue, 16 Jun 2009 18:19:59 GMT http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/?292333
<![CDATA[Kommentar om "USB-hub med av- och på-kontakt" av Splendid_Performance]]> http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/
Kanske så kan det vara en bra lösning på mybook diskarnas lilla problem med. Som det att man inte får ha dem ikopplade i usb vid start utav dator för då startar datorn nämligen inte.

-----
Detta är en kommentar från Feber på artikeln
USB-hub med av- och på-kontakt ]]>
Tue, 16 Jun 2009 22:20:53 GMT http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/?292362
<![CDATA[Kommentar om "USB-hub med av- och på-kontakt" av macke]]> http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/
arctic fox: kolla på Clasan efter en MKV (mouse keyboard video) switch. de har en med usb som du kan svitja mellan enheter med en knapp på dosan. gjord før att æven dela skærm, men tror du kan skita i koppla in den bara. kostar ca 300kr.

-----
Detta är en kommentar från Feber på artikeln
USB-hub med av- och på-kontakt ]]>
Wed, 17 Jun 2009 08:00:51 GMT http://feber.se/pryl/art/159372/usbhub_med_av_och_pkontakt/?292395