close
Spel
Call of Duty Elite-app släpps i morgon

Under morgondagen så kommer så kommer Activision äntligen släppa Call of Duty Elite-appen för iOS-enheter. Med appen så kommer man kunna hålla koll på sin Call of Duty-statistik och ändra load outs om man nu känner att det behövs göras.

Det var först tänkt att appen skulle släppas i samband med lanseringen av Call of Duty Elite-tjänsten förra året men på grund av alla problem som präglade Elite så fick man skjuta på detta släpp. Appen kommer att fungera både på iPhone och iPad och är gratis att ladda ner. En iPad-specifik app kommer också att släppas men när det händer är oklart.

Appen kommer även släppas till Android dock inte förrän om cirka en vecka.
www.gamespot.com +

36.3°
Frode Wikesjö
måndag 9 jan 2012 kl 22:38
rss
RSS-flöde för Feber: feber.se/rss. För ämnen: Android, Bil, Design, Film, Foto, iOS, iPad, iPhone, Mac, Mobil, PC, Pryl, Spel, Video, Webb
Tipsa oss!
bloggportalen bloggportalen