Laddar...Annons frÃ¥n Laddar...Annons frÃ¥n Laddar...Annons från
Besöksgaraget Audi RS2
"Det bästa är helt klart motorn"
Mathias styr en skrikblå Audi RS2 som både har gott om effekt och plats för matkassarna där bak.Vi frågade Mathias dessa frågor:1. Varför köpte du denna/dessa bilar? 2. Vad är det bästa med bilen/bilarna? 3. Vilken är din drömbil?"RS2:an har varit min drömbil sedan jag fick en tur i den för cirka 10år sedan. Alltid gillat de äldre audibilarna och en 5:a med turbo och quattro skulle jag bara ha!
Det bästa med bilen är helt klart motorn. Ljudet och karaktären tycker jag är svårslaget. Även om det är mycket ketchupeffekten har det sin charm! Sen att den är både praktiskt och snabb är inte heller dumt.
Den har jag redan, men en Skyline R34 hade varit fint!" Tack för att du delade med dig Mathias! Fortsätt skicka in bilder och storys kring era bilar till bil@feber.se!
Bil,
Besöksgaraget,
Audi,
RS2,
Laddar...Annons från Laddar...Annons från
43.0°
0Bobby Green
ons. 14 mar 2012, 11:56
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration