Carspotting: Spyker C8 Spyder, Audi R8 och Porsche Carrera GT
Gott ljud ur Spykern
I dessa semestertider (vi här på Bilfeber är på semi-semester så räkna inte med fullt fart alla dagar) så har vissa det bättre än andra. Christian har varit nere på ringen och har varit snäll nog att skicka oss dessa foton som vykort. En Audi R8, Porsche Carrera GT och en lite mer udda fågel i form av Spyker C8 Spyder. Jag har aldrig riktigt förstått mig på Spyder. Varken bilarna eller F1-satsningen känns helt hundra. En något sämre kopia av Pagani? Hur som helst så har dom åtminstone lyckats få till akustiken i C8:an!
Bil,
Carspotting,
Audi R8,
Spyker C8,
Porsche Carrera GT
36.9°
0
James Hunt
mån. 9 jul 2007, 09:49
7 kommentarer till artikeln
Plus att det är vansinne att göra en bil som heter Spyker Spyder. Det är jättelätt att skriva Spyder när man menar Spyker..
av jonasn, måndag 09 juli 2007 kl 10:30
Min brorsa var ute och provkörde Råttan häromdagen. Han var lyrisk över hur den kändes, gick och lät men utseendet var det lite si och så med. Jag är beredd att hålla med honom.
av Motown, måndag 09 juli 2007 kl 13:33
yes- R8:an är ful
av Preddan, måndag 09 juli 2007 kl 13:53
Har ni sett R8 på riktigt? Har ni hört R8:an på riktigt då skall ni nog säga för mycket för när jag tog halkan så testatde dom den där EN svart och så ljuvligt den lät MEn kan dock erkänna att den ser skit ful i silver.
av NICER, tisdag 10 juli 2007 kl 01:34
Såg R8:an igår i liljanskogen, en svart. Visst hajar man till när man ser den, men jag tycker att LED-arangemanget ser jävligt billigt och löjligt ut, även i verkligheten.
av Riolux, tisdag 10 juli 2007 kl 09:30
NICER: ja - men jag håller fast vid att jag tycker den är ful
var är den snygg? inga detaljer någonstans är snyggt
grillen - nej
lyktorna - nej
dörrarna - nej
baken - nej
avgasen - nej
FUL FUL FUL
av Preddan, tisdag 10 juli 2007 kl 11:14
HATA PORSCHE!!!
av NICER, torsdag 12 juli 2007 kl 18:46
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration