Toyota Aygo får antisladdsystem som standard
Toyota tar till sig kritiken
Toyotas minsting Aygo har fått klara sig utan antisladdsystem fram till nu. Nu meddelar Toyota att man har tagit kritiken på allvar och inför nu antisladdsystem, antingen som standard eller tillval, på alla versioner av Aygo. På den svenska marknaden kommer systemet att vara standard på alla bilar. Systemet kommer att vara standard på alla bilar tillverkade från och med mars. Hur detta kommer påverka priset är ännu inte klart. Inte heller om samma sak gäller syskonen Peugeot 107 och Citroën C1.
Bil,
,
Toyota,
Aygo
37.5°
0
James Hunt
mån. 12 mar 2007, 10:06
5 kommentarer till artikeln
"Nu meddelar Toyota att man har tagit kritiken på allvar" - vilken kritik då?
av kentc, måndag 12 mars 2007 kl 17:41
Jag skulle gå in på sporthoj.se men hade bara feber i huvudet tydligen så det blev www.hojfeber.se .... Och där verkar det vara nåt på gång... eller? ... hoppas ;)
av p2d, måndag 12 mars 2007 kl 18:48
Jag skulle gå in på sporthoj.se men hade bara feber i huvudet tydligen så det blev www.hojfeber.se .... Och där verkar det vara nåt på gång... eller? ... hoppas ;)
av p2d, måndag 12 mars 2007 kl 18:48
Oj.. var ju inte meningen att trycka två gånger och dubbelposta... Fast det ska ju egentligen inte gå... Så visste ni inte det innan så har ni en bugg där i alla fall... :)
av p2d, måndag 12 mars 2007 kl 18:49
P2d:
Nu blev det visst en trippel-postning istället ;-)
Och ang. hojfeber så "fanns" den för typ ett år sen, men lades ner i brist på tid eller nått sånt från skribentens sida..
av jonathank, måndag 12 mars 2007 kl 20:17
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration