Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Fares Fares i "Zero Dark Thirty" Berättar om storrollen i Kathryn Bigelows film Fares Fares i Vi såg honom jaga Ryan Reynolds i Daniél Espinosas "Safe House", men Hollywood har större mål i sikte för Fares. För första gången berättar han nu om sin inblandning i "Zero Dark Thirty", av regissören till Oscarvinnaren "The Hurt Locker".- Vi har filmat färdigt. Jag blev klar i slutet på maj. Det är en stor roll, en av tre roller som går igenom hela filmen, säger Fares Fares till MovieZine.Det är väl inte du som spelar bin Laden?

- Haha, nej. Jag får egentligen inte säga så mycket. Men filmen handlar om ett CIA-team som lokaliserar bin Laden, under en lång, lång period. Från 11:e september fram till slutet, själva den kända räden mot huset som bin Laden bodde i. Jag jobbar med CIA-teamet som försöker spana efter spår för att hitta honom.
"Zero Dark Thirty" har svensk biopremiär i början av 2013. Se trailern här.
moviezine.se Film & TV, Nyhet, Fares Fares, Snabba Cash II, Zero Dark Thirty, Kathryn Bigelow, The Hurt Locker
44.5° 0 Alexander Dunerfors Alexander Dunerfors
sön. 19 aug 2012, 13:45
+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration