Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
iPhone Dev Program tillgängligt för alla utvecklare Äntligen är det inte bara USA som får ta del av det goda iPhone Dev Program tillgängligt för alla utvecklare Foto: Wordpress Nu har Apple ändrat sin iPhone Developer Program hemsida, förut stod det nämligen att programmet var tillgängligt för alla i USA nu har man ändrat så att det står att det är öppet för ett begränsat antal utvecklare under beta perioden.
Enligt TUAW har nyligen en brittisk programmerare redan registrerat sig, betalat avgiften och blivit godkänd för programmet. Så det verkar som att världen har fått klartecken och nu får vi se vem som blir först i Sverige med att anmäla sig.
Mac, Mac, SDK Apple, Via iPodobserver
37.0° 0 Carolina Sundell Carolina Sundell
mån. 5 maj 2008, 23:47
4 kommentarer till artikeln
Ivan
Mjo, jag fick godkänd-mailet idag. Nu ska det bli åka av!
av Ivan, tisdag 06 maj 2008 kl 01:02
Joachim Bengtsson
Ivan: Allvar? Oj, nu fick du mig att sitta som på nålar här! :D När anmälde du dig? Jag anmälde mig så fort det gick att komma in på sidan efter sdk-bomben släpptes, men jag har inte fått något... Anmälde du dig som privatperson eller företag?
av Joachim Bengtsson, tisdag 06 maj 2008 kl 12:32
Joachim Bengtsson
Verkar vara tillgängligt i 27 länder: skitch.com
av Joachim Bengtsson, tisdag 06 maj 2008 kl 12:39
[DER LEIERMANN]
Jag fick mitt mail idag med. Awesome!
av [DER LEIERMANN], tisdag 06 maj 2008 kl 13:11
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration