Memory Stick Pro Duo på 2GBEnligt I4U kommer SanDisk snart att tillkännage att de ska börja sälja Memory Stick Pro Duo som kommer att bli dubbelt så stora som den tidigare maxstorleken.
Sedan Sony PSP släpptes har intresset för Memory Stick Pro Duo ökat mångfaldigt och därför utökar SanDisk även produktionen av 1GB-korten.
Priset för ett 2GB-kort förväntas landa på runt 350 dollar så det är inga direkt billiga saker vi pratar om. Men som alltid så kommer väl priserna att börja falla hyfsat snart. De nya korten förväntas börja säljas i Juli. www.i4u.com/article3437.html
Pryl,
37.0°
0Wille Wilhelmsson
ons. 18 maj 2005, 17:59
5 kommentarer till artikeln
wille skrev Jo, fast det funkar ju inte i PSP:n. :)
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:22
wille skrev Stefan, även vi skrev om det den 30:e mars. www.prylfeber.se /> Denna artikel handlar dock om ett helt annat företag.
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:22
Spanarn skrev Aight ;-)
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:22
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:22
Stefan skrev Den 30e Mars läste jag denna nyhet: www.gizmodo.com /> Så jag vet inte hur "nytt" det här kändes direkt...
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:22
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration