Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Pocket Media Assistant med WiFi Archos PMA400 är en kombination av en mediaspelare och en PDA.

Den kan spela in direkt från TV till hårddisk, stöd för att surfa på webben, stöd för usb-tangentbord och en hel del annat. Och så kör den Linux med.
3.5 tum är skärmen och den har en upplösning på 320 x 240 pixlar med 262.000 fäger. Hårddisken är på 30GB, den väger 280 gram och måtten är 125 x 78 x 20 mm

Kommer i februari och kommer att kosta 800 euro. Vilket kan kännas lite, lite blodigt.
www.archos.com/products/prw_500594.html
Pryl,
37.0° 0 Wille Wilhelmsson Wille Wilhelmsson
fre. 28 jan 2005, 15:41
2 kommentarer till artikeln
Wille Wilhelmsson
Steve Works skrev
Archos verkar piggare än Apple. En sådan här skulle Apple haft i sortimentet för lämge sen...............

av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:20
Wille Wilhelmsson
Krevlorneswath skrev
Denna har man då väntat på i 10 månader. En liten besvikelse blev den när den kom. Iofs blir väl det mesta en besvikelse när man haft nästan ett år på sig att spekulera i potentiella funktioner. Det som jag saknar mest är divx advanced profile, så man inte skulle behöva konvertera så mycket. Dock slår den allt annat på marknaden med hästlängder, så det blir nog ett inköp när priset gått ner lite.

av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:20
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration