PowerPad 300 - extrabatteri till laptopenElectrovaya har kommit med ett nytt extrabatteri som känns idealiskt om man vill förlänga laptopens battertid med ett dygn eller så.
Batteriet är i och för sig nästan större än en av dagens laptops och väger tre kilo. Men man får i gengäld tillräckligt med ström för att kunna köra sin dator i 24 timmar. Att ladda upp batteriet till 80% av dess kapacitet tar mindre än 8 timmar.
vill skrev Var hittar man ett elverk med ett fåtal liters volym då? Kankse vore nått att bygga? Jag vill ha ett som man kan elda med vad som helst som brinner. Typ en ångpanna eller varmluftsmotor, med kolfilter eller nått så man kan elda på i bussen :D
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:23
Fehltritt skrev Då är det ju mycket mer ekonomiskt att köpa ett elverk. Lite svårt att dra med sig på campingturen, men klarar man sig inte utan dator under den tid man inte har tillgång till någon som helst elström, så är det i vilket fall illa. Dom flesta tåg som åker lite längre sträckor är oftast utrustad med el, i syfte för att folk med bärbara datorer ska kunna sitta där.
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:23
Erik skrev PowerPad, det har de ju snott från den gamla fixa Axa-reklamen.
av Wille Wilhelmsson, torsdag 28 december 2006 kl 13:23
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration