Udda design från PantechPantechs mobiltelefoner finns mig veterligen inte i Sverige men det är alltid roligt med företag som designar lite annorlunda.
Med Pantech PT-K1000 kan man positionera kameran helt valfritt i relation till bildskärmen. Jag har alltid varit lite svag för roterande kameror ända sedan jag använde min första Nikon Coolpix så den här telefonen kan säkert funka fint för vissa. Dock så har jag väldigt svårt för design där det skojas till allt för mycket med knappsatsen på telefonen (hej Nokia). Då kan man nästan helt strunta i knappsats och använda touchscreen istället (hej Neonode).
Annars finns det än så länge inte så mycket detaljer om den här telefonen men länken nedan leder till lite mer bilder. www.engadget.com/entry/
Pryl,
37.0°
0Wille Wilhelmsson
fre. 15 apr 2005, 23:30
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration