Bebis-robot
Testa med en robot innan du skaffar dig den riktiga varan
Under den pågående Tokyo Robot Expo-mässan så har det visats upp nya robotar i parti och minut och här har vi en liten bebis-robot som simulerar hur en riktig bebis uppträder.Det framgår inte riktigt vad roboten ska användas till men vi misstänker att den kan användas i skolor och liknande där det finns problem med tonårsgraviditeter. Pris och tillgänglighet än så länge okänt.
suicidebots.com
Pryl,
Robotar,
Via
SuicideBots
36.9°
0Wille Wilhelmsson
lör. 1 dec 2007, 17:30
4 kommentarer till artikeln
I Sverige skulle såna robotar behövas.. Fast moddade till att vara ytterst orealistiska, typ glada och nöjda hela tiden. :)
av Josef, lördag 01 december 2007 kl 20:22
Lika jobbiga som riktiga ungar? Isf ska jag kanske ta och köpa en, leka lite sadist.. och ja, jag är en idiot.. säg nåt som jag inte redan vet..
av ReQuaker, lördag 01 december 2007 kl 21:21
ReQuaker™ leka lite peddo menar du ;D
av Klappasäften, lördag 01 december 2007 kl 21:56
Ehm.. hade inte någon tanke på det ens, så nej.. wtf
EDITEDITEDIT: fan lät ju dumt.. det jag menar är att sånna sjuka saker knappt existerar för mig... vill inte höra skiten.. skjut dem ffs
av ReQuaker, lördag 01 december 2007 kl 23:36
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration