iPhone3G-fodral med solcells-laddare
Dagens kombo
Här är en rätt så schysst kombo som säkert kan attrahera alla er som tröttnat på iPhone 3G:s halvrisiga batteritid.Fodralet har ett batteri på 1500 mAh inbyggt som kopplas in till iPhonen och är solen uppe laddas även batteriet upp samtidigt. Finns det ingen sol går det även att ladda upp batteriet via mini-USB. Fodralet släpps i mitten av augusti i färgerna svart och vitt. Runt motsvarande 330 svenska kronor kommer det att kosta.
mobilefun.co.uk
Pryl,
Mobilt,
apple,
iphone,
batteriladdare,
solceller
Via
Gizmodo
36.9°
0Wille Wilhelmsson
ons. 6 aug 2008, 11:41
12 kommentarer till artikeln
Batteritiden är ett litet minus för iPhone, men jag tycker faktiskt att den har förbättrats efter snart en månads användning! Någon mer upplever det?
av Kn Bölja, onsdag 06 augusti 2008 kl 13:37
Är batteritiden halvrisig? Jämfört med vad?
av hafah, onsdag 06 augusti 2008 kl 13:45
Fulare fodral får man väl leta efter
av Thornbeach, onsdag 06 augusti 2008 kl 14:13
Håller med Thornbeach, otroligt fult "fordral".
av tysonayt, onsdag 06 augusti 2008 kl 14:40
oh my god. Jag har verkligen svårt att föreställa mig att någon med iPhone frivilligt vill ha på sig en mobilhållare från Claes Ohson.
av Beatnutz, onsdag 06 augusti 2008 kl 14:44
Väldigt smaklöst.
av tva, onsdag 06 augusti 2008 kl 16:05
Användbar till semester och utflykter men alldeles för ful för att vara en vardagspryl. (Nu när jag kollar på den igen så måste jag säga oerhört ful!)
av Alllll, onsdag 06 augusti 2008 kl 18:20
Problemet med iPhones batteritid jämfört med andra mobiltelefoner är att man inte kan låta bli att leka med den. Använder man den enbart som telefon och stänger av pushmail samt låter bli att surfa alltför mycket så håller den ganska lätt en arbetsvecka. Men som sagt, så fort man får lite tid över så åker iPhonen upp och man kör diverse apps som går ut på nätet. Brukar ladda min varje dag :).
av irrbloss, onsdag 06 augusti 2008 kl 21:29
Den svarta varianten efter länken var ju mycket snyggare. Men det säger kanske inte så mycket i det här fallet.
av henka, onsdag 06 augusti 2008 kl 22:54
Är det bara jag eller funkar inte bildvisningen som den ska?
Edit: nu funkar det igen...nåväl :)
av heron, torsdag 07 augusti 2008 kl 08:02
Mobilväskor som man kan sätta fast på bältet är ju verkligen jättehett..
av Josef, torsdag 07 augusti 2008 kl 16:49
Själv har jag en solcellskeps kopplad till min midjeväska, där kan jag ladda både iPhone, iPod och ett uttag för macbooken. Funderar om jag ska sätta fast en applelogga som lyser på kepsen, kan man ha den tänd när det är riktigt soligt ute.
av congo schlong, söndag 10 augusti 2008 kl 01:32
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration