WeSCs nya lurar
Två modeller
WeSC har släppt två nya hörlursmodeller som fått namnen Maraca Seasonal och Pick Up. Den första är hörlursmodell med retrokänsla i utseendet och den andra vänder sig till lite mer "kräsnare" lyssnare när det gäller ljudkvalitén. Maraca kostar 900 kronor medan Pick Up kostar 500 kronor. De finns att köpa på PUB eller WeSC Conceptstore på Kungsgatan i Stockholm.
wesc.se
Pryl,
Hifi,
Hörlurar,
WeSC
36.7°
0
Krister Svartström
tors. 18 jun 2009, 21:30
3 kommentarer till artikeln
Den gula ser ut som en skamlös kopia på koss porta pro, fast fulare. :/
av -Johan-, fredag 19 juni 2009 kl 09:13
Har WeSC släppt ett enda par lurar med godkänd ljudkvalité i förhållande till pris? Det känns som WeSC bara ligger snäppet över skullcandy.
av FireWaia, fredag 19 juni 2009 kl 16:14
Porta Pro måste nog va de kassaste lurarna jag stött på och då menar jag inte när man lyssnar på dom. 50% av ljudet flyter ju ut utanför lurarna, att höra vissa vassa distade ljud ur hörlurarna är en sak men när man står på tuben och kan höra texten till varenda låt fjortisarna lyssnar på så är det sjukt irriterande.
PS, de gula lurarna var asfula!
av Gnibbles, söndag 21 juni 2009 kl 10:16
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration