En titt på Street Fighter IV-joysticken
Ser bra ut
Om ungefär en månad så släpps Street Fighter IV till Xbox 360 och Playstation 3. I samband med detta så släpps det även ett gäng officiella och robusta Street Fighter IV-brandade joysticks från Mad Catz. Gametrailers har tagit sig en närmare titt på dessa.Inga billiga pjäser dessa men det gör ju nästan så att "ha-begäret" blir ännu större.
webhallen.com
Spel,
Multiplattform,
Street Fighter IV,
Capcom
37.4°
0Frode Wikesjö
mån. 26 jan 2009, 12:36
3 kommentarer till artikeln
Vore nice å ha. Men kom å tänka på en sak....
Den har ju som han säger en "Turbo Switch".
Kommer spelet ha en online funktion, vilket jag antar det kommer ha, så kommer det ju bli en omöjlighet att vinna om den man möter sitter med turbo?
Hoppas fasen att dem tänkt på det så att man kanske får välja i spelet "Allowed Turbo - Yes/no"
av MrAronsson, måndag 26 januari 2009 kl 13:05
1600 spänn... byggde en egen för inte så länge sen för att kunna spela SF3 SF2 och SFA på dator med. Totala kostnaden för den blev ungeför 2000 kr och då hade jag 2 joysticks 10 knappar per spelare (6 + 4 extra) och eftersom att det enkelt går att köpa en konverter så är det ju bara att plugga in i vilken konsol du vill.
Men kontrollen dom säljer så både snygg och stabil ut.
av vomica, måndag 26 januari 2009 kl 13:34
lite osäker på om jag tar den dyrare kontrollen, men det är en rätt kul grej att den har samma sticka och knappar som i de officiella sf4-kabinetten.
av monsteras, måndag 26 januari 2009 kl 20:48
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration