Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Nokia X kommer med SwiftKey Och finns, typ, för iOS Nokia X kommer med SwiftKey Nokia släppte ju sina Android-telefoner i dag och istället för att hitta på sitt eget tangentbord till dem så har man slängt med en gratis version av SwiftKeys. Det betyder att de som betalar 89 euro för en X slipper betala 4 dollar till för SwiftKey utan får ett bra tangentbort direkt. Grymt!
news.cnet.com
SwiftKey har förresten släppt en app för iOS som man kallar för Note. Eftersom Apple inte tillåter att man installerar andra tangentbord än deras egna fungerar det inte i andra appar tyvärr.
itunes.apple.com Android, Google, swiftkey, nokia x
38.8° 0 Roger Åberg Roger Åberg
mån. 24 feb 2014, 10:48
+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration