Alternativ carspotting: IAA - Frankfurt
Bilmässan i Frankfurt är det optimala tillfället att se alla världens bilar på nära håll och dessutom sätta sig bakom ratten på flertalet av dem. Jag var där i fredags och insåg att många på mässan ägnar sig åt en helt annan typ av spotting. Tog detta fotot på en kines som istället för att fota den nya fiat 500 (grymt charmig), lade fokus på något helt annat i den montern!
Bil,
Övrigt,
carspotting,
iaa,
frankfurt,
fiat 500
36.7°
0
CalleG
mån. 17 sep 2007, 17:00
10 kommentarer till artikeln
"Bilmässan i Frankfurt är det optimala tillfället att se alla världens bilar på nära håll och dessutom sätta sig bakom ratten på flertalet av dem..." Och varför skriver du om en kines som fotar brudar istället för att fota och provklämma bilar?
av Freddo, måndag 17 september 2007 kl 17:30
Det kommer nyheter och bilder, lugna dig lite! Tror du han åker till Frankfurt utan att ha någon artikel+bilder i tanken?
av kj0rling, måndag 17 september 2007 kl 18:04
Brudarna var också charmiga! Har dock ej sett bilen.
av ballo, måndag 17 september 2007 kl 19:48
CHOCK, det finns gubbsjuka individer med digitalkameror på bilmässor, stoppa pressarna.
Nej, nu är jag gnällig, men detta hade passat bättre i fotofeber om det var artisteriet i fotograferandet som var poängen, det har mycket lite med bilar att göra..
av Callero, tisdag 18 september 2007 kl 06:58
Ja, Callero, nu var du gnällig.
av LucasKrown, tisdag 18 september 2007 kl 08:58
Sluta gnälla Callero. Gnällspik.
av Wbm, tisdag 18 september 2007 kl 11:21
Såg nya Fiat 500 i Södertälje för några dagar sen.
av vibe, tisdag 18 september 2007 kl 20:50
Herrejävlar - Bilfeber har upptäckt en bilsalong i Frankfurt. När får vi nyheterna?! Just det, det var i förra veckan... ;-)
av Betäckare, tisdag 18 september 2007 kl 21:29
Tyskar kan göra bilar, men tyskor vet jag inte om de passar i silverfärgad kortkort klänningar i vinylutförande a'la 1997 och vita läderboots. Ser varken "framtid" eller stiligt ut.
av Teddy C, torsdag 20 september 2007 kl 20:57
Antagligen är det i en monter med asiatiska bilar.
av Teddy C, torsdag 20 september 2007 kl 20:58
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration