Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+ Mitt konto
Hetaste
Senaste
Ytterligare en Toyota Supra Besöksgaraget Ytterligare en Toyota Supra Med ratten på "rätt" sida Tommys Toyota Supra är stilren, har ratten på "rätt" sida och går som en klocka enligt honom själv.Vi bad Tommy svara på följande tre frågor:1. Varför köpte du denna/dessa bilar?
2. Vad är det bästa med bilen/bilarna?
3. Vilken är din drömbil?
"Jag var sugen på en kul sommarbil man kan slänga av taket på och som inte kostar en förmögenhet - funderade ett tag på en 300ZX men har alltid tyckt Supran ser bättre ut. Det svåra var bara att hitta en som inte var sönderskruvad, hade allt för mycket extraplast eller var högerstyrd men tillslut dök det upp en på blocket i precis rätt färg dessutom. Visst hade vissa delar bytts ut och lagts till men jag tyckte ändå det var smakfullt gjort så det blev en snabb affär som jag inte ångrat.Att den efter relativt många mil ändå håller ihop och går som en (lite för snabb) klocka.Svårt att välja en, något udda som en TVR Sagaris eller Noble M600 kanske."
Tack för att du delade med dig Tommy! Fortsätt skicka in bilder och storys kring era bilar till bil@feber.se!
Ytterligare en Toyota Supra Bil, Besöksgaraget, Toyota, Supra, MKIV TT Euro Spec, Bild till bildspel Bild till artikel
39.4° 0 Bobby Green Bobby Green
lör. 4 feb 2012, 11:49
+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration