Homer-belysning till din skärm
Merch, merch, merch
Här är ett rätt så meningslöst USB-tillbehör som antagligen enbart är intressant för rikitga die-hard Simpsons-fans.Det består av nio stycken sugkopps-försedda lampor formade som pappa Homer och tanken är att man ska hänga dessa runt sin skärm som någon slags "julgrans"-belysning. Belysningen pluggas in på datorns USB-port och kostar motsvarande cirka 200 svenska kronor.
drinkstuff.com
Pryl,
Mojänger,
merch,
simpsons
Via
GeekAlerts
37.0°
0Wille Wilhelmsson
ons. 30 jul 2008, 10:48
1 kommentar till artikeln
Men lägg ner, det kan väl inte vara meningen att man ska ha homer-gubbarna så dom täcker delar av skärmen och vem fan vill ha belysning som lyser en i ögonen när man sitter vid datorn, fyfan va störande.
Ibland blir man förvånad hur korkade idéer vissa kommer på. Känns lite som den grejen som kom för ett tag sen med utbytbar "klädsel" till laptops.
av Konung, torsdag 31 juli 2008 kl 00:55
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration