Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Musen som sover med datorn Nytt från Kensington Musen som sover med datorn Företaget Kensington har precis släppt en mus som kopplas upp via Bluetooth till datorn.
Det i sig är inget speciellt, men när datorn går ned i strömspararläge så gör musen det också, vilket är ganska intressant.
Förutom att fungera som mus så är The SlimBlade även en laserpekare, perfekt till att använda för till exempel presentationer.
Priset är 60 dollar.
kensington.com Pryl, Övrigt Via Gizmodo
37.0° 0 Krister Svartström Krister Svartström
mån. 16 jun 2008, 21:01
4 kommentarer till artikeln
Zark
"Det i sig är inget speciellt, men när datorn går ned i strömspararläge så gör musen det också, vilket är ganska intressant."
Det gör väl att BT-möss? Annars är domhelt klart felkonstruerade!
av Zark, måndag 16 juni 2008 kl 22:16
triggerhappy
Ja precis, gör inte alla Bluetooth möss och tangentbord det ?
av triggerhappy, måndag 16 juni 2008 kl 23:21
ArdA
OMG :)
av ArdA, tisdag 17 juni 2008 kl 01:55
Press play on tape
Min BT-råtta är direkt narkoleptisk.
av Press play on tape, onsdag 18 juni 2008 kl 23:38
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration