Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Nu är Sveriges bästa julbalkong igång Foto: Anton Andersson Nu är Sveriges bästa julbalkong igång Feberläsaren Anton kör på! För mig har julkänslan inte riktigt tittat in ännu, men Anton kör på och sprider både ljus och glädje! Förutom att läsa Feber och älska Apple så har han Brommas, kanske Sveriges, fetaste julpyntning. I alla fall mer kvadratcentimeter.Vår gode Glenn har tagit med kameran för att besöka balkongen och Anton, så att vi får veta varför i hela världen det blev så här.

Ljusslingor från Twinkly


Ljusslingorna runt balkongen och i taket är för övrigt Twinkly, vilket jag också har på min balkong och i julgranen när den åker in. Nu fick jag faktiskt lite inspiration att dra upp dem från förrådet. Det är rätt dyra saker, så perfekt att köpa när det är rea. De verkar tyvärr inte som att de har sjunkit lika mycket i pris som förra året. De kör själva rätt bra rea också.

Samlar pengar till Barncancerfonden


Hur som helst, nu till något viktigare: Förutom att sprida julglädje och lysa upp kvarteret har Anton igång en insamling till Barncancerfonden. Hittills har det kommit in över 21.000 kronor!
God jul helt enkelt!
Samhälle, Kultur, Anton Andersson, Glenn, Feber, Apple, Twinkly, Bromma, Barncancerfonden
52.3° 0 Roger Åberg Roger Åberg
fre. 28 nov 2025, 08:10
+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration