Ben Hecks nya portabla 360
Klumpig?
I videon ovan demonstrerar Ben Heckendorn sin nya portabla 360. Till skillnad från föregångarna har denna utbytbar hårddisk, å andra sidan saknar den tangentbord. Fler bilder hittar ni efter länken.
benheck.com
Spel,
Microsoft,
360,
BenHeck,
mod
36.9°
0
Lars Lindroth
tors. 4 dec 2008, 07:19
10 kommentarer till artikeln
Varför anställer folk inte sådana här nissar? De skulle kunna ersätta 2 avdelningar med en person ffs :P
av S M, torsdag 04 december 2008 kl 07:37
Neat! Och jag håller med föregående inläggare.
av ee2, torsdag 04 december 2008 kl 09:15
Klumpig? i jämnförelse med vadå? nog tycker jag den är 100 ggr mindre klumpig än om man ska dra runt med en vanlig xbox och en skärm, coolt är det, håller också med föregåendeföregående inlägg :D
av namehacked, torsdag 04 december 2008 kl 10:52
den är inte klumpigare än den vanliga xbox360
av KoiKoi, torsdag 04 december 2008 kl 10:57
Grym som fan! skön snubbe också, microsoft borde genast ta kontakt :P
av phenomous, torsdag 04 december 2008 kl 12:59
Ja håller med alla hehe. Asså anställ han, ge han lite tid å pengar så kan det nog bli riktigt grymma saker i framtiden :) nice som sköen. kan tänka mig när man sitter på tåget eller liknande. hur gött som helst!
av MrAronsson, torsdag 04 december 2008 kl 18:28
Klumpig my ass... hade suttit perfekt på bordet när man åker tåg.
av Nandro83, torsdag 04 december 2008 kl 19:43
Han hade ersatt två avdelningar?
Bra tänk där. Enda problemet när man utvecklar en spelkonsoll är ju funktionen. Man behöver inte alls ta hänsyn till ovidkommande saker som t.ex. att konsollen skall vara enkel att tillverka och till en acceptabel kostnad.
Att sedan bedöma huruvida man kan sälja dessa med ekonomi, eller om man måste avsätta för stora resurser för reparationer eftersom de hanteras ovarsammare är ju rakt onödigt.
Visst, killen har plockat ihop en ruskigt snygg mojäng, men det visar ju att han är bra på att bygga saker – inte utveckla konsoller. Eller tror ni att anledningen att Ms inte släppt en portabel 360 själva är för att man inte kunnat bygga en själva?
av Tiny, torsdag 04 december 2008 kl 22:01
Tiny, take a chill-pill..
Ännu ett grymt verk av Ben Heck. Skulle fan nästan kunna tänka mig att köpa en sån där, helt sjukt bra för resan!
av Hardtail, fredag 05 december 2008 kl 08:57
Klart han ska anställas, inte bara för att han uppenbarligen kan sitt shit när det gäller x box grejer men oxå för om en kille utan lön har sånt engemang för MS så lär han fanimej inte få mindre av en lön... jag menar om FBI anställer hackers....
av skejtkycklingen, fredag 05 december 2008 kl 18:37
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration