Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+
Hetaste
Senaste
Prova Hellgate London Kalas Video till Prova Hellgate London Nu har man chansen att prova det efterlängtade spelet Hellgate London. Spelet utvecklas av Flagship Studios som består av ett flertal utvecklare som låg bakom Diablo-spelen.Ladda ner demot enkelt och snabbt från våra vänner borta på FZ.se fz.se Spel, Multiplattform, Hellgate London, PC
37.0° 0 Frode Wikesjö Frode Wikesjö
tors. 18 okt 2007, 22:16
13 kommentarer till artikeln
Blehemuth
Det verkar bra om man spelar multiplayer.
av Blehemuth, torsdag 18 oktober 2007 kl 22:51
Trotyr
Var mer kan man säga än att det sög, orka inte änns klara det. Fast det var något jag förvänta mig, så jag blev inte precis besviken.

av Trotyr, torsdag 18 oktober 2007 kl 23:33
nkembo
verkar som att detta är skrääääp
av nkembo, fredag 19 oktober 2007 kl 00:02
oteck
Haha ser ut som ett jävla gratis shockwave spel.
av oteck, fredag 19 oktober 2007 kl 03:33
Gnibbles
Flummigt lir. 3rd person Diablo lixom?
av Gnibbles, fredag 19 oktober 2007 kl 08:02
S M
diablo va iof 3rd person... diablo i 3D snarare
av S M, fredag 19 oktober 2007 kl 08:10
Gnibbles
Var inte riktigt så jag menade. Diablo känns iofs mer som 6th person..
av Gnibbles, fredag 19 oktober 2007 kl 08:27
wowbagger
denna film är ju jättegammal väll? tror jag såg den i våras, kan ju ha hänt lite sedan dess.
av wowbagger, fredag 19 oktober 2007 kl 09:23
S M
nja filmen är från tidig beta, men har betatestat tills nu och den är ändå rätt aktuell tycker jag.
har inte samma beroende-faktor som diablo och upplevelsen hackas upp lite av ständiga laddningstider. men potential finns.
av S M, fredag 19 oktober 2007 kl 09:47
Val
Men demon är väl i någon slags single-player miljö? Jag har för mig att jag läste det i alla fall.

Men det är strukturerat som Guild Wars väl? Att man har städer där man kan gå runt i helt MMO'igt. Men när man vill gör saker går man ut i en egen värld som ensam grupp.
av Val, fredag 19 oktober 2007 kl 12:16
S M
stämmer bra det, val :)
en anledning till att de har detta är att alla miljöer eller "instanser" är slumpmässigt genererade, vilket inte skulle funka om det fanns folk "kvar" i instansen efter att man lämnat den
av S M, lördag 20 oktober 2007 kl 00:34
Skepp Ohoj
ganska gott spel, en hel del najsa bösser fanns de minsann
av Skepp Ohoj, söndag 21 oktober 2007 kl 16:38
furis
Testade detta och tyckte att det verkligen var skräp. Trodde att detta spel skulle öppna min MMORPG dörr.
av furis, söndag 21 oktober 2007 kl 23:02
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration