Senaste
torsdag

Ljusvägg med möjligheter

av Daniele Gualeni och Francesca Rogers

Light Form är full av möjligheter då man själv kan bestämma hur väggen ska belysa rummet. En lysande idé som jag hoppas kommer att utvecklas och hamna i en större produktion så att gemene man kan få det ljushärligt i hemmet.

Designer : Daniele Gualeni och Francesca Rogers

Hem, Inspiration, vägg, inredning, design, belysning, Daniele Gualeni, Francesca RogersVia tuvie

039.0°

En vackrare gatumiljö

Alphabet Lamp

Det här är lyktstolparna jag skulle vilja se på gatan! Alphabet Lamp lyser inte bara upp så att man ser de gör det snyggt också. Bakom verket står JDS Architects.

Hem, Inspiration, lyktstolpe, alphabet lamp, lamp post, belysning, design, gatumiljö, jds architectsVia tuvie

040.3°

Rock Alphabet

av Rose Stallard

Ett alfabet som börjar med Al Green och slutar med Frank Zappa är något som jag verkligen gillar. Bakom den grafiska designen står Rose Stallard och trycket kan bli ditt för enkom £39.57. Något jag gärna pryder väggen hemma med.

Hem, Inspiration, grafiskt tryck, design, grafisk design, rock alphabet, rose stallard

037.0°