Nicolas Cage och Justin Long i ny actionfilm
Här är trailern för Best Pancakes in the County

För de som diggar Nicolas Cage och/eller Justin Long kommer snart filmen Best Pancakes in the County, en actionfilm som utspelas på en vägkrog någonstans på den amerikanska landsbygden.
Cage spelar skurken "The Sonofabitch" som återvänder till sina hemtrakter efter ett tillslag av FBI och på den lokala vägkrogen stöter ihop med kocken (Justin Long) och servitrisen (Shelley Hennig). De tre ser sedan ut att ställas mot lönnmördare och korrupta FBI-agenter som är på jakt efter en hårddisk som The Sonofabitch har lagt vantarna på.
Best Pancakes in the County släpps på bio och digitalt den 20 november i USA. Här i Sverige är det antagligen inte aktuellt med någon biopremiär för filmen, men den lär väl dyka upp som VoD-film eller på någon streamingtjänst även här förr eller senare.
Läs gärna våra regler!