Snart har Seth Rogens The Studio premiär
Kommer på Apple TV+ i slutet av mars

Apple släppte idag den första trailern för The Studio, en ny komediserie med Seth Rogen som har premiär i slutet av den här månaden. I serien kommer tittarna att få följa filmbolagschefen Matt Remick (Rogen) som försöker göra bra filmer samtidigt som han ska få filmstudion att överleva finansiellt. Apple skriver om serien:
"Men det är tufft – filmbranschen kämpar för att överleva och hålla sig relevant och drömjobbet kan vara det som tar knäcken på honom. Trots det tar Matt och hans team itu med sina egna osäkerheter, narcissistiska skådespelare och fega företagsjättar i den ouppnåeliga strävan efter att göra riktigt bra filmer. De försöker dölja sin ständiga panik bakom powersuits, och varje fest, inspelningsbesök, rollbesättningsbeslut, reklammöte och prisutdelning kan innebära glittrande framgång – eller en katastrof som tar kål på karriären."
Förutom Seth Rogen dyker skådespelare som Catherine O’Hara, Kathryn Hahn, Ike Barinholtz, Chase Sui Wonders, Bryan Cranston, Keyla Monterroso Mejia och Dewayne Perkins upp i The Studio. Seriens första två avsnitt har premiär på Apple TV+ den 26 mars. Därefter släpps ett avsnitt i veckan fram till den 21 maj. Ni hittar trailern för serien här nedanför.








Läs gärna våra regler!