Senaste

Trailer för Ted Lassos tredje säsong

Nu ska AFC Richmond spela i Premier League

Snart är det dags för en ny säsong där vi får fortsätta följa det brittiska fotbollslaget AFC Richmond och deras tränare Ted Lasso (Jason Sudeikis).

I seriens tredje säsong har AFC Richmond gått upp i den brittiska fotbollens högstadivision Premier League och de flesta verkar förvänta sig att laget kommer att sluta på en bottenplacering i ligan. Hur det blir med det återstår att se.

15 mars börjar det första avsnittet i tredje säsongen av Ted Lasso visas på Apple TV+. Därefter följer ett avsnitt i veckan tills de totalt tolv avsnitten visats. De två första säsongerna av serien går att se på Apple TV+ på länken här nedanför.

Film & TV, Apple TV+, ted lasso, fotboll, apple tv+, komedi, humor, jason sudeikis, fotbollstränare, AFC Richmond

Läs gärna våra regler!