Senaste

iOS Kvällens nollkronor på App Store

Gratis var det här!

Gunman Clive är en snygg, ja mycket snygg skulle en del säga, sidoskrollande skjutare där Clive, en cowboy-typ, springer runt med pickadoller. Gunman Clive är ett svenskt spel med många nyanser i brunt. Sa jag snyggt? Just det.
iOS | YouTube

Fragger är ett skojigt handgranatkastarspel (fysikpusslare) på App Store. Det är mycket välgjort och har med tiden växt till att innehålla enormt många banor och världar. Man bör prova Fragger, det hör liksom till.
iPhone | iPad |YouTube

Frågar du personer vad de lirade på sin Mac för 20 år sedan så kanske Spectre är ett av svaren du får. Spelet har funnits ett tag på App Store men är sällan gratis så om man vill uppleva ett stycke spelhistoria, så passar man på nu. Spectre är ett spel i tidig 3D med stridsvagnar som... strider mot varandra.
iOS | YouTube

iPhone, Spel, iPod Touch, iPad

036.9°

Läs gärna våra regler!