iOS
Stargate SG-1: Unleashed är släppt
Indeed!

Alla som någon gång drömt om att spränga ett Goa’uld-akvarium, slåss emot Jaffa-krigare eller stå öga mot öga med en systemherre hoppas nog att nattens spel, Stargate SG-1: Unleashed, skall förverkliga lite av dessa drömmar. Jag är en av dem och Teal’c, som står på mitt nattduksbord, instämmer med ett "indeed!".
Med röster av Richard Dean Anderson som Jack O’Neill, Amanda Tapping som Samantha Carter, Michael Shanks som Dr. Daniel Jackson och Christopher Judge som Teal’c, kan väl inte detta 3e-persons-äventyr bli annat än bra?
Med antingen O’Neill, Carter, eller Daniel Jackson kan du i alla fall göra typiska Stargate-hjältegrejer som du drömt om och lösa lite pussel i allmänhet. Kan nog bli skoj! [iOS (38kr)]