Massproduktion av iPhone 12 ryktas försenas
På grund av pandemin

Wall Street Journal har varit i kontakt med källor som uppger att den pågående pandemin gör så att Apples planer på att massproducera den kommande iPhone 12 kan komma att försenas.
Apples underleverantörer brukar vanligtvis börjar producera kommande iPhone-modeller under sommarmånaderna så att dessa är redo att börja säljas när Apple presenterar sin nya modeller under hösten. Stämmer ryktena om att denna produktion nu försenas så kan det innebära att det kan bli svårt att komma över en iPhone 12 i samband med att den lanseras.
Det här skulle dock inte vara första gången Apple och iPhone drabbas av försenad produktionsstart. iPhone X presenterades i början av september 2017 men det dröjde ända tills i november innan denna blev tillgänglig i större skala vilket ska ha berott på vissa produktionsproblem skriver The Verge.
Rykte
Nästa iPhone kan få förbättrad bildstabilisator
Så du kan skaka mer när du fotograferar

Så här kommer (troligen) iPhone 12 att se ut
Ska vara klar till 70 procent

iPhone 12 verkar få en mindre notch
Men vill vi inte bli av med den?
