HetasteSenaste

Motorola Razr 3 läcker

Läcker?

2019 gjorde Motorola Razr en comeback med en vikbar OLED-skärm, nu är det snart dags för den tredje versionen av den telefonen och nu så här innan Motorola själva hunnit presentera telefonen har läckaren Evan Glass fått tag på bilder på Razr 3.

Den största uppgraderingen vi kan se på utsidan av telefonen är att den nu fått två kameror. Huvudkameran sägs ha en 50 megapixel-sensor och den andra ska vara en ultravidvinkel på 13 megapixlar med makroläge. Själva designen ser även ut att bli lite mindre karakteristiskt Razr till förmån för en mer vanlig form.

Enligt Blass ska Motorola ha jobbat på två varianter av telefonen, en med Snapdragon 8 Gen 1 och en annan med plus-versionen av det chippet, men han säger att det nu är oklart om det blir två varianter i slutändan på grund av komponentbristen. Telefonen ska också få upp till 12 GB RAM och 512 GB intern lagring.

Mobil, Motorola, motorola, razr, läckor, vikbartVia theverge.com

Läs gärna våra regler!