Senaste

JBL:s Tour ONE M3 har en trådlös sändare för flygresorna

Med stöd för Auracast

JBL:s nya flaggskeppshörlurar Tour One M3 är designade för långa resor med bland annat uppdaterad brusreducering och en ny ljudsändare utrustad med pekskärm. Det innebär att hörlurarna enkelt kan kopplas in i exempelvis ett flygplans underhållningssystem. Utöver det har hörlurarna upp till 70 timmars speltid, och en snabbladdning på endast 5 minuter ger 5 timmars extra lyssningstid.

Sändaren SMART Tx styrs direkt via pekskärmen och har även stöd för Auracast, vilket gör det möjligt att dela ljudet med flera kompatibla hörlurar samtidigt.

JBL Tour ONE M3 finns nu tillgänglig i färgerna svart, mocca och blå. Priset ligger på 3500 kronor för hörlurarna separat, eller 4000 kronor i ett paket med SMART Tx-sändaren.

Pryl, Hörlurar, JBL, Tour One M3, SMART Tx, Auracast, pekskärm

Läs gärna våra regler!