Stardew Valley ute nu till Android
Äntligen!
Ingen video laddad. Detta kan bero på adblocker.
Försök igen
Försök igen

Stardew Valley har äntligen nått Androidenheter världen över! Spelet har släppts på Play Store och ni kan ladda ner det på momangen i utbyte mot monetära medel.
I Android-versionen av Stardew Valley kommer lite godsaker som brett kontrollstöd, möjligheten att zooma genom en nyprörelse på skärmen samt möjligheten att spara spelet precis överallt. Utöver det så har du möjlighet att föra över dina sparfiler från datorn till telefonen, vilket är rackarns smidigt om du inte vill säga farväl till din bondgård på datorn.
Länk till Stardew Valley till Android har ni här nere till vänster. Spelet kostar 85 kronor. Stardew Valley finns sedan en tid tillbaka till iOS och länk till den versionen har ni här: Stardew Valley på App Store.
Förhandsregistrering av Stardew Valley till Android har dragit igång
Snart dags för release!

Stardew Valley till Android kommer 14 mars
Odla saker överallt!

Raw Fury presenterar Atomicrops
Fallout möter Stardew Valley
