Vem är snabbast till dagis?
Dagens viktigaste dragrace
I kanske världens onödigaste dragrace får vi här se vilken i det här udda gänget som är snabbast på rakan.
Två fossilsuvar är med, Range Rover Sport SV och Audi RS Q8 Performance. Det racet vinner Audin lätt, helt enkelt eftersom Range Rovern inte släpper lös sina hästar. Dumt.
I el-gänget får vi se andra generationen av Rivian R1S Quad tävla mot Lucid Gravity Dream Edition och Porsche Macan. Rivian har ett launchläge och kommer tillsammans med Porschen snabbt från startlinjen. Men sedan kommer Lucid ikapp och är orimligt snabb. Eller alla tre elbilarna är orimligt snabba och fossilerna har inte en chans.
I ett sista race får Lucid och Rivian möta besten från Stuttgart, Porsche Panamera Turbo S E Hybrid. Den fantastiska Porschen får spö av Lucid till slut, men det är på håret.
Vilken hade du valt för att köra till dagis med?


Läs gärna våra regler!