Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+ Mitt konto
Hetaste
Senaste
Premiär för film på Feber! Tillsammans med MovieZine Premiär för film på Feber! Det ämne som efterfrågas oftast av våra besökare är överlägset Film. Och nu är Filmfeber äntligen här! Vi har väntat så här länge för att få det riktigt bra och nu har vi ett upplägg som vi gillar och tror på.Filmfeber gör vi tillsammans med MovieZine vilket kommer betyda att ni får det bästa från filmvärlden. Det kommer också att betyda en hel del läs-mer-länkar kommer att gå till MovieZine istället för att ni klickar er runt här på Feber, detta för att ni ska få den extra info om tex skådespelare som finns där.Men Filmfeber är ingen kopia på MovieZine utan vi kommer att styra innehållet så att det passar Feber-besökarna och så kommer vi att försöka krydda med sköna filmprylar.Enjoy! film.feber.se Feber, Allmänt, film,
37.6° 0 Roger Åberg Roger Åberg
mån. 24 aug 2009, 14:20
8 kommentarer till artikeln
dkcp
Ja, sänk Modeman i modefeberhavet. Är sjukt trött på att behöva scrolla förbi dessa inlägg med bilder som tar upp en hel skärm. Hade varit ok om man bjöd på något mer varierat än senaste trasorna för Stureplansstekare.
av dkcp, måndag 24 augusti 2009 kl 15:02
klumsis
Ja mode ser man varje dag här på feber och de är bara att skrolla förbi.. bilderna tar upp en hel sida med. men trevligt med film feber ;)
av klumsis, måndag 24 augusti 2009 kl 15:14
Prima
Klagomentaliteten i kommentarerna här på feber är lustig. När de skriver om en ny skön avdelning, nämligen filmfeber, så är fortfarande det enda man gör är att klaga på något helt annat?
Gå och gör nåt konstruktivt på riktigt istället.
av Prima, måndag 24 augusti 2009 kl 15:18
Wille Wilhelmsson
@Prima. Jag håller, inte helt oväntat, med dig. :)
av Wille Wilhelmsson, måndag 24 augusti 2009 kl 15:21
dkcp
Prima,

man kan tycka det men det finns inte någon generell feedbacklänk på Feber. Det är uppenbarligen heller ingen i redaktionen som läser kommentarerna på "kontakta oss"-sidan (övrigt ett namn som är ironiskt i detta fall) och än mindre bemödar sig med att svara. Vad föreslår du som lösning? Svennestandarden att tiga i det tysta är inget alternativ. Jag förmodar att Feber vill ha läsare och erbjuder de inget sätt att framföra kritik så är hela Feber fair play. Batter up! :)
av dkcp, måndag 24 augusti 2009 kl 15:42
dkcp
Vill för övrigt påpeka att det står att de älskar oss i footern och som alla vet får man ta lite hårda ord från nära och kära ibland ;)
av dkcp, måndag 24 augusti 2009 kl 15:43
Baddabing
Kul initiativ med Filmfeber. Ser fram emot att skumma igenom det på jobbet :) Gör nu arbetet ordentligt och fyll på ofta med nyheter och klassiker!
Gällande det "gnäll" som vissa påpekar när andra kommer med feedback så finns det som sagt inget bra forum för kommentarer om feber i stort. Vi är trots allt läsare och "kunder", och tillgodoses inte våra önskningar så förlorar man sina läsare. Det är liksom grundkursen i marknadsföring.
Nån sa till mig att jag skulle sluta gnälla och komma med tips till redaktionen när jag påpekade att det väldigt mycket iPhone och väldigt lite Android. Men ska jag verkligen göra Feber-redaktionens jobb? Det finns ju där mitt framför näsan på dom. Nu har det äntligen kommit nytt blod som ska skriva om Android, och det är en jättebra start!
Och till sist; ModeMan. Jag läser ModeMan och gillar det. Men Dagens Outfit är helt ointressant. Bara bilder på en självgod Daniel i Acne-kläder. Är det säkert att han inte har spons? Eller finns det bara Acne-butiker i Sthlm? I så fall kan jag tipsa om några bra butiker här nere i Gbg. Och kommentera får man inte göra utan att Daniel godkänner, så det enda som går att läsa i kommentarsväg är hur fin han är i uppkavlade kavajärmar, shorts och gladiatorsandaler.
Skärpning Feber, annars kommer ni bara Dorians klockrena ordbajsande kvar!
av Baddabing, måndag 24 augusti 2009 kl 18:22
dkcp
baddabing,

men det är ju ändå rätt kul att 90% av det han har på sig kommer från Acne. Börjar kännas lite som klädernas IKEA ;)
av dkcp, måndag 24 augusti 2009 kl 22:25
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration