AirPods Studio läcker
Läcker?
Försök igen

Att Apple är på gång med ett par "riktiga" lurar har snurrat runt som rykte länge nu, men vi har inte sett några bilder förrän nu. En sunkig bild dök upp igår och i dag får vi se renderingar från Jon Prosser.
Lurarna verkar vara av de dyraste materialen som går att hitta och lär inte vara billiga när de väl kommer. Apple har helt enkelt tänkt att de som vill ha lite tråkigare ljud kör AirPods och gått all in på dessa. Lär inte kosta under 3000 kronor.
Enligt Prosser så ska de känna av vilket håll de sitter på och sedan leverera vänster kanals ljud till den högtalare som sitter på vänster öra. Coolt.
De laddas med USB-C och har ingen ingång förutom denna. De kommer så klart vara trådlösa med bluetooth men andra alternativ kan vara att man kör högupplöst ljud över U1-chipet eller högupplöst ljud via USB-kabeln till MacBook eller telefon.
Apples kommande hörlurar kan få namnet AirPods Studio
Nya rykten om Apples over-ear-hörlurar

Rykte
Apple ryktas utveckla nya hörlurar
Over-ear-lurar ryktas vara på gång till hösten
