Senaste

Harman Kardon släpper tre nya högtalare

Firar 70 år

Harman Kardon slår på stort och släpper hela tre nya högtalare på en och samma gång. Fetast är Harman Kardon Aura Studio 4 som ni ser ovan. Trots att den är rätt biffig så är det "bara" en blåtandshögtalare som kan ha två enheter kopplade mot sig samtidigt. Den har en sub på 5,2 tum som är riktad nedåt och sex mindre element som är placerade runt om högtalaren. I mitten finns det ett lite udda landskap som kan ha några olika färger. Prislappen ligger på 3500 kronor.

Harman Kardon Go + Play 3 känns som en stilig handväska och känns som en enhet som man lätt placerar där hemma. Tre högtalarelement har den, varav en är en nedåtriktad sub. Prislappen ligger på 3800 kronor.

Minst i gänget är Harman Kardon Luna är minstingen som man kan bära med sig och en ny modell för Harman Kardon. Två högtalarelement och man kan para ihop två stycken om man vill ha stereo. Tolv timmars batteritid och IP67-klassning så den tål att bli både våt och skitig. Prislappen ligger på 2000 kronor.

Pryl, Högtalare, Harman Kardon, högtalare, Aura Studio 4, Go + Play 3, Luna

Läs gärna våra regler!