Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+ Mitt konto
Hetaste
Senaste
Veckans Yahtzee Tar sig an XBLA-spel Den här veckan har Yahtzee inte recenserat ett spel, utan två; Bionic Commando: Rearmed, Castle Crashers.
escapistmagazine.com Spel, Spel, Yahtzee, Zero Punctuation, Bionic Commando Rearmed, Castle Crashers Via Digg
37.3° 0 Lars Lindroth Lars Lindroth
tors. 25 sep 2008, 10:23
17 kommentarer till artikeln
maxk
alltid underhållande :)
av maxk, torsdag 25 september 2008 kl 11:05
Netzach
"I think Hitler was right!"

:-D
av Netzach, torsdag 25 september 2008 kl 11:28
FireWaia
Oh hell yeah det där var helt underbart. Ok att han faktsikt är lite som en ful gubbe som säger att tomten inte finns genom att faktiskt påminna mig om att nostalgi EGENTLIGEN är abstrakt blaha... Men daeeeum han gör det bra.
av FireWaia, torsdag 25 september 2008 kl 11:46
Ekorren
SCAM Hej då!

Undra hur mkt skit han får för Hitler grejjen :D
av Ekorren, torsdag 25 september 2008 kl 11:50
KoiKoi
han skrev juh
Most definitely does not think hitler was right..
LÄS.....
av KoiKoi, torsdag 25 september 2008 kl 12:44
Yiep
Så jävla spot on på galet överhypade BC. Worst spent money typ ever tack vare de sinnesstört dåliga kontrollerna
av Yiep, torsdag 25 september 2008 kl 13:08
oteck
Fyfan köpte bionic commando, spelade i 5 minuter. Sen dess har jag inte spelat det. Förstår verkligen inte det roliga.
av oteck, torsdag 25 september 2008 kl 13:25
Your_name
Som Oscar Wilde sa:

"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."
av Your_name, torsdag 25 september 2008 kl 13:34
fragtore
Nostalgi är crap. Det finns inga jag ser ned på så mycket i spelvärlden som de som spelar gamla spel bara för att de är gamla. Visst, en del är väl rätt så bra, men de flesta stinker så hårt.
av fragtore, torsdag 25 september 2008 kl 14:05
Famicom
Hitler was right about what?
av Famicom, torsdag 25 september 2008 kl 14:11
JesperA
Famicom: Shit du har inga stora studieskulder inte
av JesperA, torsdag 25 september 2008 kl 16:31
Thimiesama
Yiep: Aa det var ju skitdyrt -.- (45 spänn på PSN skulle inte tro att det var mer på Xbox live)
av Thimiesama, torsdag 25 september 2008 kl 19:36
wowbagger
Känner jag måste försvara BC:R lite, då jag inte alls håller med, självklart kanske man tycker bättre om styrningen om man spelat orginalet då den är spot on och sjukt exakt. Men under 50kr för över 6h spelunderhållning är ju det mest prisvärda "nyspel" på en jävlas massa år. Alla har rätt till sin egen åsikt naturligtvis, men bara för det inte är mainstream och man inte har någon hopp knapp gör det inte dåligt. PS. det är ca 25ggr roligare om man spelar i co-op med någon som är lika bra. spelet blir snällare och bossarna svårare! GL HF.
av wowbagger, torsdag 25 september 2008 kl 19:59
Kamelbulle
hahaha klockrent, jag spelade super mario 64 DS före super mario 64, det va fan bättre, roligare grejer o göra.
av Kamelbulle, torsdag 25 september 2008 kl 21:25
7430060
BC:R var väl ändå med beröm godkänt som spel? Jag tyckte iaf. det var en uppfriskande upplevelse. Framförallt som marknadsföring för kommande Bionic Commande.
av 7430060, torsdag 25 september 2008 kl 21:51
Tiny
"Bionic Piñata" – han är guld, I tell you!
av Tiny, fredag 26 september 2008 kl 13:24
nevva
Brukar hålla med karln men den här gången är han helt ute och cyklar. Både BR:R och CC är ju bland de bästa titlarna i år! Helt underbara spel som bara måste köpas och spelas, hoppas på efterföljare av båda.
av nevva, lördag 27 september 2008 kl 12:53
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration