Senaste

Vi har kollat in alla färger av Google Pixel 8

Och Google Pixel 8 Pro

Alldeles nyss visade Google upp lite nya Pixel-enheter här i New York. Att det skulle bli en Pixel 8, en Pixel 8 Pro och en Pixel Watch 2 var väl ingen hemlighet, men lite mjukvarunyheter som vi inte visste om kom ändå! Dessa får vi återkomma till när vi testat dem och när de faktiskt har kommit till telefonerna, en del dröjer ju en stund innan de faktiskt finns att testa. Men under tiden kan vi ju kolla på alla färger som kom på telefoner och fodral.

Även om alla färger som Google har kört ut genom tiderna inte har varit fantastiska så gillar jag att de faktiskt leker med färger och gör det genom flertalet av sina produkter. I år kommer Pixel 8 i färgerna Hazel (grå), Obsidian (svart) och den lite roligare Rose. Pixel 8 Pro kommer i Porcelain (beigish), Obsidian (svart) och Bay (ljusblå).

Även fodralen har uppdaterats med nya färger och vad det verkar också en lite annorlunda yta. Vi får återkomma till hur denna är.

Vi fick också möjlighet att snabbt testa termometern på Pixel 8 Pro och den var helt galet snabb! Ska också bli spännande att testa!

Mobil, Feature, Google, Pixel 8, Pixel 8 Pro, Pixel Watch 2, New York

Mattsvart! <3

Mattsvart! <3

Läs gärna våra regler!