Volkswagen Golf
Med Satellitalarmsystem som standard
I den här kampanjen har man visat hur lätt det är att se din bil bland alla andra med Volkswagens Satellitsystem och visat det med en liten färgklick från en markeringspenna på en svartvit bild. Vart ligger det kreativa i det?Har börjat vänja mig vid att se riktigt bra kampanjer ifrån Volkswagen, därför känns det lite tråkigt att dom har börjat släppa igenom halvbra material på sistone. Även om den här från DDB i Milano fungerar så känns den inte lika "top notch" som vi är vana vid. Ska man inte förvänta sig samma höga klass på kampanjer rätt igenom, ungefär som DIesel, som lyckas riktigt bra varenda gång.
Volkswagen Golf with Satellite Alarm System as standard.
Duktigt smutt med funktionen i vilket fall. Budskapet går inte att ta miste på. Jag vill ha en Golf!
av Surfaren, onsdag 03 oktober 2007 kl 19:09
Känns som en flaska med luft....
En modern bil ska ju inte gå att tjuvstarta. Fast Golf kanske inte har startspärr. De satsar på Satellitlarm istället ;-)
av Perra, onsdag 03 oktober 2007 kl 20:20
Är det något ironiskt med att bilarna på bilderna skulle vara gömda både från luften och tappa GPS-signalen om de stod några meter längre åt sidan under viadukten?
av Press play on tape, onsdag 03 oktober 2007 kl 22:53
Kommentera artikeln
+
Per månad
39 kr
Betala löpande per månad. Ingen bindningstid.
Starta prenumeration
Per år
299 kr
Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid.
Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig.
Starta gratis provperiod
Engångsköp
349 kr
Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish.
Köp utan prenumeration