Senaste

Mass Effect: Andromeda kritiseras för sina animationer

Uppdateras inte till lansering

Testexemplar av Mass Effect: Andromeda har skickats ut till recensenter och dessutom har EA Access- och Origin-prenumeranter fått tillgång till spelets första timmar. Många har också strömmat material från de första timmarna i spelet vilket har fått fans att reagera - på animationerna. Det handlar om så väl ansikts- som kroppsanimationer som många anser vara stela och onaturliga.

Någon uppdatering kommer dock inte att komma till lanseringen. Det meddelar lead designer Ian Soon Frazier som på Twitter skriver att "det skeppet har seglat". Däremot kommer det i vanlig ordning att anlända uppdateringar allt eftersom. Exakt vad de kommer att innehålla diskuteras dock fortfarande.

Exempel på några animationer kan ni se ovan. Vad säger ni? Stör ni er på dem? Våra intryck från spelet återkommer vi med.

Bonusklipp nedan med lite fler animationer.

Spel, Multiplattform, mass effect, andromeda, animationer

034.1°

Läs gärna våra regler!