Teknik Motor Samhälle Spel Popkultur Fritid Tjock Tester Dagens fråga Tipsa! Skaffa Feber+ Mitt konto
Hetaste
Senaste
Science World Vi kan förklara Science World Rethink i Vancouver, Kanada har tagit fram den här kampanjen för Science World som är ett vetenskapscenter som erbjuder underhållande och lärande upplevelser till familjer i Vancouver.Älskar kampanjer som lyckas kommunicera interaktivt med förbipasserande, och som dessutom skrämmer slag på betraktaren och kanske lyckas få fram ett skratt, sånt som sätter sig lite extra.Prosit.



ibelieveinadv.com Reklam, Print, Science World, Via I believe in advertising Bild till bildspel Bild till bildspel Bild till bildspel Bild till artikel Bild till artikel Bild till artikel
37.0° 0 Nicklas Tingström Nicklas Tingström
mån. 14 jan 2008, 11:54
4 kommentarer till artikeln
Krull
Ja det var verkligen riktigt snygga grejer! Håller med om att det är kul när reklam integrerar med konsumenterna, det här var riktigt bra exempel.
av Krull, måndag 14 januari 2008 kl 12:39
Ygdrowen
Älskar sådana reklamer:D
av Ygdrowen, måndag 14 januari 2008 kl 12:47
Bobby_X
nice :)
av Bobby_X, måndag 14 januari 2008 kl 12:53
Arru
Man blir ju verkligen nyfiken...otroligt charmigt :)
av Arru, måndag 14 januari 2008 kl 13:16
Kommentera artikeln







+ Per månad 39 kr Betala löpande per månad. Ingen bindningstid. Starta prenumeration Per år 299 kr Enklast och billigast, bara 25 kronor i månaden. Betala löpande per år. Ingen bindningstid. Prova 14 dagar gratis innan du bestämmer dig. Starta gratis provperiod Engångsköp 349 kr Slipp återkommande betalningar, betala ett år i taget. Betala med kort eller Swish. Köp utan prenumeration